Светлана Князева

Светлана Князева

Светлана Князева

Заслужена артистка України, кіноактриса, співачка. Закінчила музичне училище та естрадно-циркове училище у місті Києві. Знялась більше як у 20 кінокартинах, серед яких головні ролі у фільмах «Увійдіть, стражденні!», «Етюди про Врубеля», «Подарунок на іменини», «Гетьманські клейноди» тощо. Працювала у Молодіжному театрі, згодом перейшла до театру кіноактора кіностудії імені О.П.Довженка. Викладач інституту екранних мистецтв імені Івана Миколайчука. Член національної спілки кінематографістів України.
  До 70-річчя з дня народження свого чоловіка Леоніда Осики, видатного українського кінорежисера, народного артиста України, лауреата Державної премії імені Тараса Шевченка, написала книгу на основі своїх щоденників «Таке ось життя, і таке кіно». Ця книга брала участь у конкурсі «Книга 2010 року» в номінації «Мемуари». Світлана Князєва - мати двох синів-близнюків Богдана та Олексія, яким і присвятила книгу спогадів про батька, який пішов з життя у 2001 році після тривалої невиліковної хвороби.
  Друга книга Світлани Князєвої «Художник я… Спалахи пам'яті» була видана у 2011 році. Ця книга є збіркою новел, в основі яких лежить життєвий і творчий шлях відомого українського художника Анатолія Буртового. Книга ілюстрована його творчими роботами.
  Стилеві книг Світлани Князєвої притаманна щирість, відвертість, романтизм, позитивне світосприйняття, життєстверджуюча позиція. «Моє кредо в творчості - проголошувати Торжество Світла! - стверджує герой книги «Художник я…» Анатолій Буртовий. Ці слова стали і для Світлани життєвим кредо і основою її творчості.


Акторські роботи Світлани Князєвої у кіно та в телесеріалах:
 
 

2010 год. - «Маршрут милосердия», (16 серия) - Катюха с детьми. (Мостелефильм)
 2010 - «Маршрут милосердия», (57 серия) - Аграфена. (Мостелефильм)
  2010 - «Ефросинья» 1 сезон, (31,35-38,104-109 серии) - мама Тани. (Мостелефильм)
 2009 - «Возвращение Мухтара» 5 сезон, (51 серия «Лев с зелёной гривой») - Валентина Краева. (Телекомпания «НТВ», студия «2В»)
 2009 - «Возвращение Мухтара» 5 сезон, (16 серия «Безымянные письма») - Наталья Николаевна. (Телекомпания «НТВ», студия «2В»)
  2008 - «Возвращение Мухтара» 4 сезон, (17 серия «Страстный болельщик») - Лариса. (Телекомпания «НТВ»,студия «2В»)
 2008 - «Зоряна варта» - Надежда. (Киностудия им. А.П.Довженко)
 2001 - «Александр Пушкин» - Оксана. (Мостелефильм)
  1993 - «Гетьманские клейноды» - Мария. (Киностудия им. А.П.Довженко)
 1991 - «Подарок на именины» - терористка Ольга. (Киностудия им. А.П.Довженко)
 1989 -« Этюды о Врубеле» - Анна Гаппе. (Киностудия им. А.П.Довженко)
  1988 - «Мария» - Гаппочка.(Укртелефильм)
 1987 - «Войдите, страждущие!» - Маруся. (Киностудия им.А.П.Довженко)
 1985 - «Поклонись до земли» - певица. (Киностудия им. А.П. Довженко)
 В багатьох кіно та телефільмах Світлана Князєва зіграла епізодичні ролі, зокрема в таких як:
  «Веское основание для убийства», «Вера, надежда,любовь», «Сонцекруг», «Молитва про гетьмана Мазепу», «Правило лабиринта», «Одна любовь души моей», «Смерж», «Разлучница», «Мухтар» тощо…