Трощановская Оксана Анатольевна

Трощановская Оксана Анатольевна

Трощановская Оксана Анатольевна

Мистецтвознавець, журналіст, драматург, телевізійний оглядач, телережисер. Закінчила з відзнакою кінознавчий факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.К. Карпенка-Карого.


Працювала на провідних українських телеканалах:
УТ-1 (автор та ведуча програм “Монітор”, “Сім`я”), Інтер (журналіст програми “PRO-UKRAINE”), ICTV (автор та художній керівник щоденної програми “Дитячий клуб України”), ТЕТ (автор та ведуча програми “Київські антики”), ТРК «Київ» (завідувач відділом кіно та художніх програм.

Автор та художній керівник проектів “Кіносалон”, “Музей кіно”, “ПРО-АРТ”, автор та ведуча програми “Нон-стоп рандеву”. Автор сценарію відеофільмів “Дзвони” та “Зустрічі у Китаї у 2000 році”. Автор сценарію і режисер відеофільму “Зоряна корона”), СТБ (художній керівник та автор 16 фільмів проекту «Мосфільм. Невідома версія», автор фільмів проекту «Моя правда» - «Лайма Вайкуле», «Е.Лимонов», «Н.Джигурда»).


Неодноразовий лауреат та дипломант міжнародних конкурсів (Перша премія Міжнародного Ялтинського телефестивалю “Золота Афродита” та Диплом ІІІ–го Євразійського телефоруму, 2000р. за відеофільм “Дзвони”, Друга премія ІХ-го Євразійського телефоруму за фільм «Страшний суд», 2006р.)

У творчому доробку також авторські статті з питань мистецтва, нариси, портрети акторів, режисерів, операторів у періодичних виданнях України.
У Київському національному академічному театрі оперети з квітня 2010 р. - керівник літературно-драматургічної частини


Широкий світогляд, креативність і художній смак дозволяють О. Трощановській не тільки вести один з найскладніших напрямків діяльності театру, а й перекладати вистави та створювати до вистав екранний відеоряд («Welcome to Ukraine або Подорож у кохання», «Циганський барон» Й.Штрауса, Гала-концерти)