Авторские деньги. Перераспределение – 3

Аватар пользователя ULA

На сайте ГП УААСП уже несколько дней размещена следующая информация:

 

Про роботу з субвидавництвами

 

У зв’язку з низкою звернень та публікацій в засобах масової інформації та з метою роз’яснення позиції з питання роботи з субвидавництвами, Державне підприємство «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (УААСП) доводить до відома всіх зацікавлених осіб наступне.

У травні місяці 2012 року в державному підприємстві відбулися кадрові зміни –призначенно нове керівництво.

У зв’язку з цим та тому, що попереднім керівництвом не було здійснено передачі справ, діяльність підприємства піддалась перевірці, в ході якої виявлено значні недоліки та порушення.

Так було встановлено, що агентство не має можливості повною мірою дотримуватися прийнятих на себе зобов’язань та повноважень, в тому числі з ефективного, прозорого, законного розподілу авторської винагороди.

Неможливість виконання належного розподілу авторської винагороди в більшій мірі зумовлена проблемами правового та  технічного характеру.

Так, програмне забезпечення, що застосовується для розподілу авторської винагороди використовує суперечливі та помилкові джерела інформації. Особливо це стосується творів іноземних авторів, які на території України представлені музичними субвидавництвами та іноземними авторськими товариствами (за договорами про взаємне представництво з УААСП).

Оскільки інформація, що міститься в програмному забезпеченні була суперечливою (на один об’єкт авторського права претендує декілька суб’єктів) та помилковою (загальна доля співвласників прав не дорівнює 100%), її використання для розподілу авторської винагороди приводило до неправильного нарахування винагороди. Результат розподілу завжди порушував майнові права якихось одних осіб на користь інших.

Так, за один рік підприємство - субвидавництво могло отримати авторську винагороду за публічне використання творів, яка в декілька разів перевищувала винагороду, розподілену на користь, наприклад, ASCAP та BMI (два найбільших американських товариства) разом узятих.

Так як неналежний розподіл призводить до порушення майнових прав тих чи інших суб’єктів авторського права, позиція нинішнього керівництва державного підприємства наступна:

КРАЩЕ НЕ РОЗПОДІЛЯТИ, АНІЖ РОЗПОДІЛЯТИ НЕВІРНО.

При цьому підприємство не відмовляється від своїх обов’язків з розподілу авторської винагороди.

Тому вирішено призупинити розподіл авторської винагороди, що здійснюється з використанням суперечливих та помилкових джерел інформації. Зазначені заходи відбилися не тільки на субвидавництвах, але й на іноземних авторських товариствах – партнерах УААСП, а також на українських авторах та видавництвах, в тих випадках, коли інформація про їх права також виявилася суперечливою.

Саме це стало причиною фактичного припинення нарахування винагороди за використання творів іноземних авторів.

                Це не означає будь-якого неправомірного використання отриманих від користувачів грошових коштів. Уся отримана винагорода буде розподілена у відповідності зі звітами користувачів та правилами розподілу тоді, коли на підприємстві буде впроваджена прозора, несуперечлива система розподілу, використвання якої не буде призводити до порушення прав одних правовласників на користь інших.

По закінченню третього кварталу 2012 року підприємство надіслало правовласникам документацію на виплату авторської винагороди, розподіленої для них за минулий період. Це дозволить погасити всю підтверджену на сьогоднішній день заборгованість.

Твердження про те, що УААСП припинило виплати не відповідає дійсності.

Навпаки, УААСП приймає всі заходи для того, щоб погасити накопичену за минулі роки заборгованість перед своїми іноземними партнерами – авторськими товариствами.

Для забезпечення належного розподілу авторської винагороди ДП УААСП вирішено придбати та впровадити в діяльність програмне забезпечення CoSIS, (Copyright Societies Information System), що було розроблене за участю авторського товариства SUISA (Швейцарія) згідно з правилами CISAC та успішно запроваджене в інших товариствах Східної Європи та СНД. Досвід інших країн свідчить про те, що процес впровадження цієї програми може зайняти від 6 до 12 місяців.

Ми розуміємо важливість своєчасного отримання авторської винагороди субвидавництвами, а також іншими правовласниками, а тому зі свого боку намагатимемося прискорити процес впровадження CoSIS та знайти там, де це можливо способи розподілу авторської винагороди, не чекаючи впровадження CoSIS, зокрема, це стосується використання невеликого обсягу творів.

Однією з умов належного розподілу авторської винагороди є надання достовірної інформації. Для видавництв та субвидавництв форматом надання такої інформації є формат CRW (Сommon works registration), який затверджений CISAC як стандарт для декларування творів видавництвами в організаціях по колективному управлінню.

До кінця листопада 2012 року УААСП планує опублікувати нові правила декларування творів, впровадження яких дозволить виключити використання при розподілі неперевіреної та хибної інформації про осіб, які мають право на отримання винагороди.

Тому, звертаючись до правовласників музичних творів, УААСП переконливо просить поставитися з розумінням до ситуації, висловити свою підтримку в процесі модернізації розподілу авторської винагороди, оскільки дії підприємства спрямовані на налагодження прозорого та законного розподілу винагороди усім суб’єктам авторського права: українським авторам, іноземним авторам, видавництвам і субвидавництвам.

Ми переконані, що тільки так ми зможемо побудувати та запровадити належну систему розподілу авторської винагороди.Читателям хотим напомнить, что данную тему мы подымали в нашем материале «Авторские деньги. Перераспределение», еще в июне месяце. Из прилагаемого  документа  , и комментария к нему становится понятно как писалась программа, кто и как «перераспределял» авторские деньги.

Руководство ГСИС в лице Янова А.В. и нынешнее руководство УААСПА в лице Шатило А.А., знали о проблеме еще в начале года, но меры как ни странно приняты не были, а виновные в сомнительном использовании почти 3 миллионов авторских денег, Левченко О.А и Котенок Г.М., уволились по согласию сторон.

Сегодня после объявления плана ликвидации УААСПА . уже нынешнее руководство затевает игру с программой распределения, объясняя это защитой интересов авторов и издателей. При этом не понятно, есть ли согласие самих авторов на такое использование принадлежащих им денег.

Учитывая что ликвидация ГП УААСП намечена на апрель месяц, ОСОБЕНО «КРАСИВО» звучит фраза «Досвід інших країн свідчить про те, що процес впровадження цієї програми може зайняти від 6 до 12 місяців». Так и хочется спросить, когда же авторы увидят деньги распределенные новой программой и кто вернет авторам деньги за эту «очередную вещь в себе» про стоимость которой почему то умолчали в сообщении.

ЧИТАЙТЕ ДАЛЕЕ: 

Авторские деньги. Перераспределение - 2

Окт
08

Как по мне, то документ, который прислали мне на днях имеет «большое будущее». Те, кто его сочинили, пытаются с помощью ликвидации УААСПа «похоронить» все грехи прошлых и нынешних руководителей этой организации и очередной раз «перераспределить» деньги, которые им не принадлежат. А как говорят знающие люди, речь идет о более чем 15 миллионах гривен. Но деньги, это только часть проблемы. Вторая часть – это ликвидация системы взаимоотношений – пользователи – авторы.

Авторские деньги. Перераспределение - 2