ДО УААСП. Підсумки 2013 року?

Аватар пользователя Марина Котеленець

На сайті Державної служби інтелектуальної власності України з’явився матеріал під назвою. «Про результати діяльності Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав». В черговий раз можна почитати інформацію про великі здобутки чергового нового керівництва організації на ниві захисту прав вітчизняних та зарубіжних авторів.

Не будемо вдаватися в кількісні та якісні показники зборів авторської винагороди, так як цифри наведені в матеріалі, мають загальній вигляд. Але деякі загальні висновки ми можемо зробити.

В першу чергу, прочитавши статтю виникає бажання її проаналізувати та задати деякі запитання:

 

  1. Так, проведена процедура реорганізації ДП в ДО, але у відповідність до яких Законів у сфері авторського права приведена діяльність ДО УААСП?
  2. Як державна організація управляє майновими правами на колективній основі?
  3. Які функції держави покладені на цю держорганізацію?
  4. За рахунок яких джерел фінансується діяльність такої держорганізації?

Нажмите для увеличения


Дуже «тішить» графік показників діяльності за 2013 рік, якими так пишається керівництво ДО УААСП та які порівнюються з показниками 2012 року. Але ми всі пам’ятаємо і розуміємо, що ситуація, що склалася у 2012 році (а саме: незаконна спроба у січні 2012 р ліквідувати УААСП.; довготривале, примусове виселення з приміщення за адресою Б.Хмельницького, 34, пошук нового приміщення, а також відразу після цього (у травні 2012р) зміна керівництва.) звичайно не могли не позначитися на результатах зібраної авторської винагороди, а тому, якщо провести порівняння з показниками більш стабільного періоду 2011р., то ніякого значного перевищення аж ніяк не спостерігається.

Стосовно поданих 31 позовів до суду щодо порушення виключних    майнових прав, погашення дебіторської заборгованості, хотілося б      побачити не лише статистику очікуваних надходжень в сумі 6,8 млн. грн., але і дізнатися про кінцеві результати такої активної діяльності.

Взагалі, нам здається, було б значно цікавіше побачити графіки динаміки про результати розподілених за допомогою нового програмного продукту та виплачених сум авторської винагороди, а не лише зібраних коштів.

Також цікавим є питання, чи зрозуміло керівництво ДО УААСП після участі у заходах організованих CISAC та чи припинена співпраця з театрами за так званими Генеральними угодами, які дають змогу ДО УААСП отримувати роялті без належно оформлених Ліцензій, але потім не виплачувати їх правовласникам оскільки відсутні договори з авторами чи їх представниками.
На завершення хочеться додати, що виникає відчуття агітаційного відображення діяльності ДО УААСП з позиції нинішнього керівництва, яке саме собі співає хвалебні оди.

ЧИТАЙТЕ ДАЛЕЕ: 

Кровопийцы против воров

Фев
20

Одна из важнейших революций в мировой истории произошла 22 февраля 1774 года перед перерывом на чай. Лондонская Палата лордов 22 голосами против 11 признала, что шотландский книготорговец Александр Дональдсон (Aleksander Donaldson) прав. «В Эдинбурге началось ликование по поводу победы над литературной собственностью», - писала газета Edinburgh Advertiser. В честь того, что их соотечественник выиграл многолетнюю войну с книготорговой корпорацией, шотландцы осветили весь город фейерверками. Речь шла об определении границ собственности на произведение.

Кровопийцы против воров