Круглый стол с НСТД Украины

12 лютого 2013 року за сприяння Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська Ліга Авторів» та Національної спілки театральних діячів України у Будинку Актора за адресою: м. Київ, вул. Ярославів Вал, 7 відбулося засідання Всеукраїнського Круглого столу на тему: «Авторське право і театр: вчора, сьогодні, завтра».

Вищезазначений захід відкрив Лесь Танюк, Голова НСТД України, народний артист України. Він зокрема зазначив, що метою проведення цього засідання є обговорення актуальних проблем, що склалися у театральній сфері.

Круглий стіл зібрав широке коло учасників – представників влади, театральних діячів, юристів та директорів національних ОКУ.

На цьому засіданні були обговорені наступні питання:

  1. «Ситуація, що склалася з діяльністю ДП УААСП. Проблеми законодавства у сфері авторського права» - Олексій Янов - перший заступник Голови Державної служби інтелектуальної власності України;
  2. «Юридичні питання та практичні проблеми авторів і театрів у сфері авторського права» - Дмитро Гузій – юрист з питань авторського права, директор юридичної компанії «Трайдент»;
  3. «Специфіка міжнародного напрямку у галузі авторського права. Міжнародні авторські організації» - Георгій Чомахашвілі – незалежний експерт з питань міжнародних відносин в галузі авторського права;
  4. «Правомірність використання творів театрами: службовий твір, ліцензійний договір, приховані проблеми Генеральної угоди» - Вікторія Роєнко – юрист, експерт з питань ліцензування в галузі авторського права,
    член ВГО «Всеукраїнська Ліга Авторів»;
  5. «Особливості оподаткування роялті: фізичних осіб, юридичних осіб» - Наталія Домот – бухгалтер,
    експерт з фінансово-економічних питань в галузі авторського права, консультант ВГО «Всеукраїнська Ліга Авторів».

По закінченню обговорення вищезгаданих питань була прийнята  Резолюція Круглого столу.


Р Е З О Л Ю Ц І Я
КРУГЛОГО СТОЛУ
«АВТОРСЬКЕ ПРАВО І ТЕАТР: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА»

11 ЛЮТОГО 2013
Київ, вул. Ярославів вал, 7
Будинок Актора

1. Засвідчити непрозорість та неефективність існуючої системи колективного управління авторськими та суміжними правами в Україні.

2. Визнати незадовільною діяльність Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України як центрального органу виконавчої влади в сфері формування державної політики в галузі авторського права та суміжних прав.

3. Розглянути можливість виведення Державної служби інтелектуальної власності з-під підпорядкування Міністерства науки і освіти в окремий Комітет при Президенті України чи Прем’єр-міністрі України.

4. Звернутись до Комітету з питань освіти та науки Верховної Ради України з пропозицією розробити новий Закон України «Про авторське право та суміжні права» з метою вирішення існуючих проблем в сфері колективного управління в Україні на заміну чинного закону та існуючих на даний час проектів змін до нього.

5. Звернутись до Державної служби інтелектуальної власності України щодо припинення будь-яких процедур з підготовки та/або ліквідації ДП УААСП до прийняття нового Закону, який би обґрунтував в тому числі і таку ліквідацію.

6. Звернутись до Державної служби інтелектуальної власності України про проведення фінансового аудиту ДП УААСП за 2003-2013 роки, зокрема щодо збору, розподілу, виплати винагороди, операцій з її зберіганням та залишками.

7. Висловити недовіру О.В. Янову як посадовій особі Державної служби інтелектуальної власності України, на яку покладено контроль за діяльністю цього органу в сфері колективного управління авторськими та суміжними правами в Україні.

8. В разі ігнорування вищезазначених рішень з боку Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, Державної служби інтелектуальної власності України звертатись до міжнародних урядових та неурядових установ щодо забезпечення приведення сфери авторського права та суміжних прав в України у відповідність до світових стандартів.


Від імені всіх учасників
модератор круглого столу,
Голова НСТД України,                                                                       
Народний артист України
Лесь Танюк

 

 

Документ: 
ВложениеРазмер
Иконка документа Microsoft Office Резолюція Круглого столу25.5 КБ