Україна про авторське право: порушували і порушуватимемо

Аватар пользователя Николай Сосновский

Україна вже 11 років поспіль – світовий лідер з порушень авторських прав. Друге і третє місця у списку «піратства» отримали Алжир та Аргентина. Врешті нема чому дивуватися, якщо навіть українські правоохоронці користуються неліцензованим програмним забезпеченням.
Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.


Україна про авторське право: порушували і порушуватимемоУсі українські виконавці щороку втрачають чималі кошти через те, що їхні альбоми не купили, а скачали в Інтернеті. На думку художнього керівника вокальної формації «Піккардійська терція» Володимира Якимця, економіка в Україні не дозволяє йти в ногу із законом. Урешті сам не завжди користується ліцензованими платівками.


«Вибір у наших музичних крамницях – обмежений, - пояснює він. - Усе, що я міг купити в Україні, я купив, але багато чого змушений був купувати за кордоном, або заходити на файлообмінник, щоб скачати чи послухати те, що мене цікавить».

Урешті, хто немає можливості самостійно скачати потрібний фільм, музику чи комп’ютерну програму в інтернеті, може придбати піратський диск. Їх у Львові продають по 25 грн за один. Це значно дешевше, ніж вартує ліцензована продукція.

Продавці у спеціалізованих магазинах зізнаються, що й справді охочих купити якісну платівку - не густо. Більшість таки обирає недовговічні піратські записи.
«Піратські диски мають обмежену кількість програвань, після чого їх можна викинути», - говорить консультант – продавець Анатолій Руський.

Кожен користувач, який скачав улюблений трек, фільм чи музику є уже потенційним фігурантом кримінального впровадження, яке передбачає покарання до 5 років позбавлення волі. Щоправда, за останній рік у Західній Україні не заарештували жодного кіберзлочинця.
Тим часом правоохоронці не приховують, що в урядовців і навіть у них самих більша частина програмного забезпечення - без ліцензії. А саме через таку нечесно здобуту продукцію Україна щороку втрачає понад мільярд гривень.

ЧИТАЙТЕ ДАЛЕЕ: 

Авторское право в Украине: деньги, уходящие в тень

Фев
04

Соблюдаются ли  в Украине авторские и смежные права – вопрос риторический. На украинском рынке автор никогда не чувствовал себя защищенным. А роялти остается  призрачной мечтой для большинства украинских творцов. Однако невыплаченное денежное вознаграждение – лишь небольшая часть  проблемы не соблюдения авторских прав в нашем отечестве.

Деньги, уходящие в тень